3D Mobil Fosil Bilim Müzesi öğrencilerle buluştu

Atatürk İlkokulunun bahçesinde gerçekleştirilen 3D Mobil Fosil Bilim Müzesi açılışı ve sergilenmesi yoğun ilgi gördü. Açılışa İlçe Kaymakamımız Sayın Tanju ÇANAKCIOĞLU, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Yusuf ARINCI, Milli Eğitim Müdürümüz Suat EVİN, İlçe Jandarma Komutanımız Sefa GÜRGÜN, İlçe Emniyet Amirimiz Mehmet Emre KİRAZ,  Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından öğrencilerimiz önce 3D Mobil Fosil Bilim Müzesini gezdi daha sonra Mobil Jurassic Sinema ile buluştu.

Emek ve Özveri ürünü olan bu çalışmanın başlangıcında ve her aşamasında emeği olan Coğrafya öğretmenimiz ve Fosil Bilimi araştırmacısı Mustafa SARIKAYA’ya, bu çalışmaya  liderlik yapan Okul Müdürümüz Yakup GÖK’e, Müdür Yardımcıları Özcan KASIMOĞLU, Burhan TAKIR, Mehmet AL, Zeynep TEKİN ve bu çalışmanın her aşamasına emek veren Eşref MANAV’a teşekkür ederiz. Ayrıca bu projede gönüllü asistanlık yapan öğrencilerimizi kutlarız.

Mobil hale gelen Fosil Bilim Müzesi ilimizdeki ve ilimiz dışındaki özellikle deprem bölgesindeki  okullarımızı ziyaret edip oradaki öğrencilerimizi bilimle buluşturmayı hedeflemektedir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir