Karşıyakalı Bilge Çınarlar Yeni Döneme Coşkuyla Başladı

Karşıyaka Belediyesi Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde yeni kurs dönemi, Başkan Dr. Cemil Tugay’ın da katıldığı törenle başladı. Merkez üyesi çınarlar açılışta konuklara şiir sunumları yaptı, Türk Sanat Müziği eserleri seslendirdi.

 

Karşıyaka’nın çınarlarını gururla izleyen Başkan Tugay “İleri yaştaki bireylere fırsat verildiğinde ve ortam sağlandığında, ne kadar özel ve güzel bir durum ortaya çıkabildiğinin kanıtısınız. Türkiye’ye örneksiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

 

Karşıyaka Belediyesi Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, 60 yaş ve üzeri Karşıyakalı yurttaşları sosyal yaşamla buluşturmaya devam ediyor. Her yıl yüzlerce katılımcıya hizmet veren merkez, törenle açılışı yapılan yeni sezona da 21 farklı branştaki kurslarla başladı. Uzman eğitmenler tarafından verilen ücretsiz ahşap ve seramik boyama, üç boyutlu şekillendirme, ev dekorasyonu, qulling, jüt ip aksesuar, makrome, kâğıt rölyef, zihin ve beden egzersizi, resim, akıl ve zekâ oyunları, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, İngilizce, Almanca, Fransızca, satranç, diksiyon, örgü, cam altı boyama, briç ve yoga kursları, üyeler tarafından yine yoğun ilgiyle karşılandı. Üye sayısı 2 bin 700’ü aşan merkez, sezon boyunca kursların yanı sıra Tiyatro Kulübü ve Kitap Kulübü gibi çeşitli sosyal etkinlik ve aktivitelerini de sürdürecek.

 

“TÜRKİYE’YE ÖRNEKSİNİZ”

Açılış töreninde çınarların sunduğu gösterileri ilgiyle izleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Pek çok yerde, pek çok insan belli bir yaştan sonra dört duvar arasına kapanıyor, maalesef mutsuz bir yaşam sürüyor. Sizler ise bunun böyle olmaması gerektiğini gösteriyorsunuz. Fırsat verildiğinde, ortam sağlandığında, bir araya gelindiğinde ne kadar özel bir durum ortaya çıkabildiğinin kanıtısınız. Türkiye’ye örneksiniz. Bunun Karşıyaka’da, belediyemizin tesisinde gerçekleşiyor olması bizleri gururlandırıyor. Bu asla tesadüfi olarak değil, bilinçli olarak yapılan bir çalışma. Başka belediyelere ve kentlere de bunun önemini anlatmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımız zaman zaman toplantılara katılıyor, buralardaki deneyimleri aktarıyorlar. Tüm kamu yönetimleri, ileri yaştaki bireylere bu ortam ve imkanları sağlamalı. Geçen yıl çok güzel bir şekilde tiyatro grubu kurarak bir açılım yaptınız, bunu yeni açılımlarla devam ettirin. İnanılmaz yaratıcı insanlarsınız. Biz de size daha fazla olanak sunmak için çalışalım. Siz bize inanın, biz de size inanalım. Kocaman büyük bir güç olalım, dünyayı her yaştan insan için çok güzel bir yer yapalım. Türkiye’miz, insanlarımız bunu hak ediyor. Sizler bizim ışığımızsınız. Hepinize teker teker çok teşekkür ediyorum, önünüzde saygıyla eğiliyorum. Dilerim 2023-2024 dönemi de sağlıkla, iyiliklerle, ağız tadıyla geçer.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x