Milli Takım’da Stefan Kuntz’u bekleyen zor karar! Göz doldurdular

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde D Grubu’nda 25 Mart’ta Ermenistan ve 28 Mart’ta Hırvatistan ile karşılaşacak olan Milli Takım hazırlıklarını sürdürüyor. A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz’u, eleme maçları öncesinde zor bir tercih bekliyor.

MAÇ GÜNÜ AÇIKLAYACAK

Hem sezon içerisinde hem de kampta gösterdikleri performanslarından dolayı kalecilerin ortaya koyduğu futbol göz dolduruyor… Bu doğrultuda Kuntz, kalede Uğurcan Çakır, Mert Günok ve Altay Bayındır üçlüsünden birini tercih edecek. Deneyimli çalıştırıcının henüz kararını vermediği ve tercihini ise maç gününde açıklayacağı bilgisine ulaşıldı.

MERT GÜNOK’UN YÜKSELİŞİ

Mert, Beşiktaş’ta eldivenleri Ersin’den devraldıktan sonra müthiş bir performans sergiledi. Deneyimli eldiven, eski günlerine geri dönüş sinyali verirken Milli Takım’a kadar yeniden yükselmeyi başardı.

GRAFİĞİNİ KORUYOR

Trabzonspor’un kazandığı şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Uğurcan, bu sezon da istikrarlı grafiğini koruyor. Başarılı kaleci, Alman teknik adamın en güvendiği isimlerden biri.

ELEŞTİRİLERE RAĞMEN

Fenerbahçe’nin yıldız file bekçisi Altay Bayındır, sezon başında zaman zaman eleştiri oklarının hedefi oldu. Fakat Altay, sezonun ilerleyen bölümlerinde yeniden kendini bularak Milli Takım için en güçlü kaleci adaylarından biri haline geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir