Riski olduğu ortaya çıktı: İTÜ Kız Yurdu boşaltıldı

Kahramanmaraş’ta merkezli yaşanan ve 11 ilde ağır yıkım yaratan depremlerin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencileri ve aileleri, yurtların depreme dayanıklı olup olmadığı yönünde rektörlükten inceleme yapılmasını talep etti.

ÖĞRENCİLER KYK YURTLARINA YERLEŞTİRİLECEK

Üniversite yönetiminin incelemeleri sonucu geçici kız öğrenci yurt binası depreme dayanıksız olduğu tespit edilerek boşaltıldı. Yurtta kalan öğrenciler İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı KYK yurtlarına yerleştirileceği açıklandı.

“YURTLARIMIZDA YER AÇILDIĞINDA…”

İTÜ’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemiz ve ilgili bakanlık mevcut yurt ve fakülte binaları kontrol etmeye başlanmıştır. Yapılan incelemeler sırasında geçici kız öğrenci yurdu binasının depreme dayanıksız olduğu ve boşaltılması gerektiği anlaşılmıştır. Geçici kız öğrenci yurdundaki öğrencilerimiz için üniversite yerleşkemizdeki mevcut yurtlar ve konukevlerinde yer olmadığından dolayı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile görüşülerek KYK yurdundan yer talep edilmiş ve öğrencilerimiz geçici olarak KYK yurduna yerleştirilmiştir. Bütün yurtlarımız dahil olmak üzere üniversitemiz binalarında deprem dayanıklılığı açısından kontroller devam etmektedir. Yurtlarımızda yer açıldığında öğrencilerimiz en kısa sürede İTÜ yurtlarına yerleştirilecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir