WhatsApp Android Uygulamasında Gezinti Çubuğu Taşınıyor

WhatsApp’ın 2.23.8.4 kodlu Android beta sürümünde, henüz geliştirme aşamasında olan yeni bir özellik gün yüzüne çıktı. WABetaInfo tarafından tespit edilen özellik, WhatsApp arayüzüne küçük ama etkili bir değişikliğin yolda olduğunu gözler önüne seriyor.

WhatsApp, iOS ve Android’de aynı arayüze sahip değildir. Bu bağlamda; WhatsApp’ı bir iPhone’dan açtığınızda, ekranın alt kısmında bir gezinti çubuğu bulunur. Bu gezinti çubuğunu kullanarak mesajlara, aramalara, durumlara, ayarlara ve topluluklara anında ulaşılabilir. İşte bu durum, WhatsApp’ı Android’de kullanan tüketiciler için rahatsızlık konusuydu. Kullanıcıların taleplerini görmezden gelmeyen şirket, Android’e de alt gezinti çubuğu getiriyor.

WhatsApp’taki alt gezinti çubuğu işte böyle görünecek:

WhatsApp’ın 2.23.8.4 kodlu Android beta sürümündeki yenilik, WhatsApp’ın Android’deki arayüzünün, iOS’a daha çok benzeyeceğini gözler önüne seriyor. Zira gezinti çubuğu kullanılabilir olduğunda, Android telefon sahipleri de iPhone sahipleri ile aynı deneyim imkanını yakalamış olacaklar.

iPhone’lardaki gezinti çubuğu işte böyle görünüyor:

WhatsApp, henüz erken aşamada olan arayüz çalışması ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak bu durum kısa bir süre sonra değişecek gibi görünüyor. Arayüz hazır olduğunda, ertelenmeden kullanıcıya sunulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir