TOGG Ekim ayında zirveye yükseldi.

Türkiye’de en çok satılan sıfır kilometre SUV modelleri belli oldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından paylaşılan Ekim 2023 verilerine göre yerli girişim Togg T10X V2, 3 bin 567 adet satışla diğer suv modellerini geride bırakarak en çok tercih edilen otomobil oldu. İşte karşınızda 2023 Ekim ayının en çok satan suv modelleri;

Togg T10X V2

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretime başlanan ve Togg ismi ile piyasada olan yerli otomobil T10X V2 (uzun menzil) ekim ayında satışıyla zirveye yükseldi. Uzun zamandır Fiat Egea Cross hakimiyetinin olduğu listede ilk kez bir elektrikli otomobil birinciliği aldı. Togg T10X V2 Ekim ayında toplamda 3 bin 567 satıldı.

Fiat Egea Cross

Türkiye’de tasarlanan ve üretilen crossover SUV modeli olan Egea Cross bu ay birinciliği yerli otomobile kaptırdı. Çok az bir fark ile ikinci sıraya oturan Fiat Egea Cross Ekim ayında toplamda 3 bin 410 adet satıldı.

Nissan Qashqai

Renault ortaklığı ile üretilen Nissan 3. sırada kendine yer buldu. Satışa çıktığı günden itibaren Türkiye’de oldukça sevilen Qashqai modeli en çok satılan SUV’lar listesinin Ekim ayında 2 bin 119 adetlik satış ile 3. sıraya yer aldı.

Peugeot 2008

4. sırada ise bir Fransız markası Peugeout yer alıyor. Aslan logosu ile dikkatleri kendine çeken Peugeot, sevilen SUV modeli 2008 ile en çok satılan sıfır kilometre SUV modelleri listesinin 4. sırasına sahip oldu. Peugeot 2008 Ekim ayında toplamda 1768 adet sattı.

Chery Tiggo 8 Pro

Kısa bir aradan sonra Türkiye’ye tekrardan giriş yapan Çinli Chery, SUV modelleri ile Türkiye’ye hızlı bir giriş yaptı Markanın Tiggo 8 Pro modeli 5. sırasının sahibi oldu. Chery Tiggo 8 Pro Ekim ayında toplamda 1710 adetlik satış sayısına ulaştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x