YEO Teknoloji Bahreyn’de anlaşma imzaladı

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. tarafından KAP’a yapılan açıklamada, şirketin yüzde 100 iştiraki olan YEO Enerji Yatırımları A.Ş.’nin, Bahreyn Hükümeti tarafından 20 yıl alım garantisi verilen 84,8 MWP kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali Projesi için GETAS Energy Company W.L.L. şirketi ile işbirliği sözleşmesi imzaladığı belirtildi.

İşbirliği anlaşması kapsamında, arasında Bahreyn Formula-1 pisti de olan toplam 84,8 MWp kapasiteli 4 ayrı GES projesinin yatırımcısı olan GETAS Guls Solar Energy Company W.L.L’nin (SPV) yüzde 10 hissesinin YEO Enerji Yatırımları A. Ş.’ye devri hakkı, 23,5 MWp kapasiteli Bahreyn Uluslararası Formula-1 Pisti carport güneş enerjisi santralinin anahtar teslim inşaatı,

Bahreyn Üniversitesi, Bahreyn Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi ve Al-Dana Amphitheatre kurumları için toplamda 71,3 MWp olan 3 adet Güneş Enerjisi Santralinin anahtar teslim inşaatlarını yapma hakkı YEO’ya ait olacak.

Bu işbirliği ile; yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedefleyen şirketimiz, yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x